Objekty úseku Q1 měly bránit nepříteli v proniknutí od Dubé k jihovýchodu a východu ve směru na Mšeno a severovýchodu na Doksy. Linie začíná na jihu v blízkosti osady Rozprechtice, kde měla navazovat na nepostavené objekty úseku P3. Odtud sledují řopíky ve dvou sledech hluboce zaříznuté močálovité údolí až k Nedamovu, kde se odklánějí a přes zalesněnou kótu pokračují směrem k Vrchovanům, kde stojí poslední dokončené objekty, takže nezalesněný prostor odtud až k Maršovickému vrchu, kde stojí první objekty následujícího úseku Q2, zústal neopevněn.
Celý průběh úseku je ve dvou sledech s velkým počtem "éček", jejichž posláním bylo čelní postřelování skalnatých údolí které protínaly linii. Mezi silnicí do Korců a Vrchovany je soustředěno neobvykle mnoho šikmých řopíků. Asi nejzajímavější stojí při silnici u Nedamova - jeho pravá střílna míří do rokle a je vykloněna. Další zajímavá pískovcová rokle je mezi druhosledovými řopíky č. 212 a 211.
Obrana úseku měly být na sklonku roku 1938 doplněna několika speciálními K objekty pro čelní palbu 3,7 cm protitankového kanónu, které se však již nepodařilo realizovat. Rovněž nepostaveno zůstalo několik vytýčených těžkých objektů s velice silnou plánovanou minometnou výzbrojí, které měly tvořit pilíře obrany v tomto úseku.
Všechny objekty jsou velice dobře dochovány ve stavu v jakém je opustila prováděcí firma, takže nemají dokončené omítky, izolace a v naprosté většině ani terénní úpravy a zához. Z vnitřního vybavení se dochovaly pouze zřejmě dodatečně osazené mříže, které byly později navíc zazděny a zůstává otázkou, zda bylo z časových důvodů vůbec nějaké vybavení instalováno - špalíky vložené do spodních ok střílen svědčí o tom, že nebyly osazeny ani improvizované pomůcky pro střelbu.